Kto tutaj pisze i rysuje

Nazywam się Magdalena Wójtowicz, a to jest miejsce, w którym piszę o ludziach na skrzyżowaniach, czyli o szaradzistach. W szaradziarstwie krzyżują się: dziedziny wiedzy, drogi różnych osób, głosy w dyskusji, a przede wszystkim wyrazy lub hasła występujące w krzyżówkach. Pisząc o szaradziarstwie skupiam się na własnych doświadczeniach i przemyśleniach.

Jeśli chcesz, możesz do mnie napisać: naskrzyzowaniach@gmail.com


Autorką wszystkich rysunków i grafik zamieszczonych na tych stronach jest Zuzanna Wójtowicz.
Uczestnicy turniejów organizowanych przez nas  (czyli Magdalenę i Stanisława Wójtowiczów) wielokrotnie mieli okazję zetknąć się z rebusami opracowanymi przez Zuzię. Przez lata technika rysowania i stosowane narzędzia bardzo się zmieniły.

Więcej prac Zuzi można obejrzeć tutaj.

Rysunki powstają w różny sposób, ale pewne elementy powtarzają się. Mam to szczęście, że mogę zamówić kolejny rysunek  niemal w każdej chwili. Na ogół robię to tuż po tym, jak pomysł pojawi się w głowie: w samochodzie, w przerwach reklamowych, na spacerach, przy posiłkach. Mówię, co chciałabym zilustrować, jednak szczegóły zostawiam Zuzi. Najprzyjemniejszy jest moment, w którym dostaję plik z rysunkiem – wystarczy kliknąć, żeby zobaczyć jak obraz opowiedziany zmienił się w narysowany.