Zagadka o dwóch pisarzach

14 lutego 2020

Dwaj pisarze. Iks i Igrek. Urodzeni w tym samym stuleciu, ale na różnych kontynentach. Obaj mają w dorobku zarówno powieści, jak i krótsze utwory (nowele, opowiadania). Obaj doczekali się uznania krytyków oraz czytelników, a jeden z nich otrzymał nagrodę Nobla.

Kiedy Iks dobiegał trzydziestki, wybrał się wraz ze znajomymi oraz pewną bardzo znaną aktorką w podróż na inny kontynent. Na dłużej zatrzymał się wówczas w rodzinnym mieście Igreka, który miał wtedy… dwa miesiące.

Twórczość zarówno Iksa jak i Igreka cechuje kult silnej jednostki oraz przekonanie o wyższości/wybitności własnej rasy/narodu.

Nie był im obojętny los dzieci: bieda, praca ponad siły, brak możliwości nauki i rozwoju zdolności – to niektóre z poruszanych przez nich wątków.

Zmarli w tym samym roku, w odstępie 7 dni.

Wymyśliłam tę zagadkę jakiś czas temu, a dzisiaj słuchając radia usłyszałam, że w najbliższych dniach wchodzi do kin film na podstawie utworu Igreka. W dodatku główną rolę gra w nim aktor, którego bardzo lubię. W związku z tym zagadka trochę się rozrosła:

  1. Kim jest Iks?
  2. Kim jest Igrek?
  3. Na jaki film wyciągnę chłopaków w przyszły weekend?
  4. Kto jest jednym z moich ulubionych aktorów?

2 myśli w temacie “Zagadka o dwóch pisarzach”

  1. Jako pierwszy nazwiska pisarzy odgadł Hipolit. Gratulacje! Pozwolę sobie jeszcze przez jakiś czas nie ujawniać tego komentarza. Może ktoś jeszcze zgadnie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *